یکشنبه, 5 خرداد 1398
 |  رنگ  |  + . -
ADA
بستن این پنجره
این سایت مطابق با استاندارهای ADA برای نابینایان مناسب‌سازی شده و سازگاری این استاندارد در بخش‌های مختلف لحاظ گردیده است.
بستن این پنجره
شعار سال
سد کمال صالح
سد الغدیر ساوه

 

 

ذخیره آب سدهای استان مرکزی 126 میلیون متر مکعب / خشکسالی ادامه دارد

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای مرکزی: مدیر عامل شرکت گفت: در پی بارش های بهاری، ذخیره آب پشت 2 سد الغدیر ساوه و کمال صالح اراک به 126 میلیون متر مکعب رسید.  

مهندس آمره ای افزود: حجم ذخیره آبی کمال صالح 70 میلیون متر مکعب و سد الغدیر ساوه 56 میلیون متر مکعب است  که سد کمال صالح نسبت به حجم آب سال گذشته منفی 30 درصد کاهش و سد ساوه نسبت به حجم آب سال گذشته مثبت 20 درصد نسبت به پارسال افزایش داشته است این در حالی است که حدود 80 درصد حجم کل مخزن سد ساوه خالی می باشد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گفت: جریان رودخانه های استان با وجود بارش های متناوب بهاری سیلابی نشده است و بارش های اخیر به تغذیه سفره های زیرزمینی توسط بهره برداران انجامیده است.

آمره ای افزود: بارش های بهاری باعث شده تا بهره برداران، استفاده از چاه های آب کشاورزی را با تاخیر آغاز کنند که این مهم موجب ذخیره سازی آبهای زیرزمینی می شود. وی اظهار کرد: بارندگی متوسط استان تاکنون 180 میلی متر بوده است که کاهش 40 درصدی نسبت به پارسال و کاهش 35 درصدی نسبت به دراز مدت دارد.

وی در پایان عنوان نمود: 92 درصد از حجم آب مصرفی استان در بخش کشاورزی، سه و نیم درصد در بخش صنعت و بقیه در بخش آشامیدنی مصرف می شود.

 

منبع خبر: روابط عمومی