پنجشنبه, 2 اسفند 1397

 

در راستای اجرای طرح داناب در استان مرکزی؛

 

آموزش 60 هزار دانش آموز با موضوع بحران آب و خشکسالی، کلید خورد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی گفت: در راستای اجرای طرح دانش آموزی نجات آب در این استان، آموزش 60 هزار دانش آموز در مراسم افتتاح چهارمین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی و با هدف تربیت نسلی آگاه و دغدغه مند به مسائل مربوط به بحران آب آغاز شد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای مرکزی، مهندس عزت اله آمره ای در آئین افتتاحیه چهارمین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی با موضوع بحران آب، ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر افزود: در راستای فرهنگ سازی مصرف بهینه آب ،طرح ملی دانش‏ آموزی نجات آب که به اختصار از آن با عنوان داناب یاد می‏شود به عنوان یک طرح ملی در کشور اجرا می شود. این طرح دانش‏ آموزان را هدف قرار داده است  ،تا مسائل و چالش‏های اصلی حوزه آب اعم از مسائل ارزشی پیرامون آب، مسائل کمی، مسائل کیفی، بحث آب مجازی، ارزش ذاتی و اقتصادی آب و ... در روندی نظام ‏مند به این قشر آموزش داده شود.

مهندس آمره ای هدف از اجرای این طرح را تربیت نسلی آگاه و دغدغه مند به مسائل آب کشور دانست و  ادامه داد: مخاطبین این طرح در استان مرکزی  60000  دانش آموز،3000 معلم و 500 مدرسه است و می کوشد تا دانش آموزان را نسبت به موضوع آب آگاه سازد تا مصرف بهینه آب به صورت یک فرهنگ کارآمد در آینده تثبیت گردد.

وی بیان داشت: وقتی از مدیریت مصرف سخن به میان می آید، بایستی بدانیم که مدیریت مصرف مقوله ای است که ابعاد سازه ای، غیر سازه ای، رفتاری و اجتماعی در آن دخیل هستند و فرهنگ در آن نقش بالایی دارد و ما باید فرهنگ سازی نموده ،صبوری نمائیم و منتظر باشیم تا آرام آرام به اهداف دست یابیم و باید بدانیم با زور و اجبار راه به جایی نمی بریم و باید به گونه ای عمل کنیم که خود افراد احساس خطر و مسئولیت نموده و ما را حمایت نمایند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی در پایان سخنانش خاطر نشان کرد:امیدوارم با اجرای طرح داناب در قالب جشنواره خوارزمی به اهداف تعیین شده دست یافته و نقش مؤثری در مدیریت مصرف آب داشته باشیم.

در ادامه مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای مرکزی  اظهارداشت :در این جشنواره  هردانش آموز یک ناجی آب است که مسئولیت سنگینی را در حفظ منابع آب برعهده دارد.

مهندس بهاری افزود : طرح داناب بخشی از یک طرح جامع است و دانش آموزان نقش مهمی دارند و همه باید کمک نمایند تا به سرانجام برسد .

وی گفت:مسائل فرهنگی، اطلاع رسانی و آموزش مقدم بر کارهای سازه ای و فیزیکی است. احساس مسئولیت بیشتر مدیران، کارشناسان و مردم موجب تشویق و اجرای  فرهنگ صرفه جویی در خانه، خانواده و جامعه می شود.

مهندس بهاری ابراز امیدواری کرد که اجرای این طرحها باعث افزایش آگاهی مردم و مسئولین در زمینه جایگاه و اهمیت بحران آب و همچنین زمینه ساز صرفه جویی و مصرف بهینه آب در بین آنان باشد.

منبع خبر: